Верховний Суд скасував право власності Львівської міськради на руїни синагоги «Золота Роза»

четвер, 24 травня, 2018, 17:05 Львів

Верховний Суд скасував право власності Львівської міськради на руїни синагоги «Золота Роза»

«Простір синагог». Фото: Миколи Тиса/ZIK

«Простір синагог». Фото: Миколи Тиса/ZIK

23 травня Верховний Суд України скасував право власності Львівської міської радою на руїни всесвітньо відомої історичної культової споруди юдеїв Львова і Світу – руїн синагоги «Турей Загав» (Золотої Рози) на території Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО у Львові.

Про це повідомив у Фейсбуці керівник релігійної громади «Турей Загав», директор Центру дослідження юдаїки і благодійної організації «Єврейське відродження» Мейлах Шейхет.

Подаємо його допис у повному обсязі:

«23 травня 2018 року відбулась історична подія – Верховний суд України за позовом ортодоксальної релігійної громади «Турей Загав» (Золота Роза), представництва американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу, постановою залишив касаційну скаргу Львівської міськради без задоволення, чим водночас залишив рішення Господарського суду Львівської області та Львівського Апеляційного Господарського суду без змін. А це означає повне скасування незаконно встановленого Львівською міською радою права власності на руїни всесвітньо відомої історичної культової споруди юдеїв Львова і світу – руїн синагоги «Турей Загав» (Золотої Рози) на території Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Саме завдяки незаконній дії Львівської міської ради створено зловмисний меморіал на юдейській святині під хитромудро придуманою назвою «Простір Синагог» з намаганням цим увічнити жорстоку деструкцію святинь Львова німецькими нацистами і продовження цієї деструкції сучасною адміністрацією, адже юдеї не створюють меморіалів на святих місцях, бо Віра є вічна, Віру неможливо знищити, і німецькі нацисти програли свій спланований реванш.

Важливим є те, що Львівська міська рада, не зрозумівши в повній мірі намагання втягнути себе в ревізіонізм Голокосту і єврейської присутності у Львові, надавши можливість авторам «Простору Синагог» створення меморіалу пішла назустріч позаукраїнським інтересам. Час працює на позитив і наступний крок в цій боротьбі за честь громадянського суспільства повернути гідність цій святій території.

Судова тяжба зупинила також карбування вислову на одному з каменів, в якому від імені Курта Левіна – захисника пам’яті про Митрополита Андрея Шептицького, мав бути викарбуваний текст: «Зранку та ввечері пройшли маршем по місту колони в’язнів з жовтими латками на роботу і з роботи. Вони йшли мовчки, пригнічені горем і мукою, приречені. По обидва боки приглядалися до них кращі люди, арійці, поляки і українці.».

Присоромлені автори «проекту» зняли цей напис під тиском наших звинувачень в ревізії Голокосту, в їх намаганні перекинути лише на місцеве населення відповідальність за знищення у Львові 500 000 євреїв Львова і Європи в чотирьох концтаборах Львова.

Однозначно Голокост в Україні би не стався, якби не німецький соціал-націоналізм і фашизм. Існування синагоги Турей Загав» (Золотої Рози), юдейської дільниці і загалом унікальної юдейської історико-культурної спадщини України, яку за допомогою численних українців стараємось зберегти, є доказом віковічної толерантності містян Львова, яка переривалась кривавими політичними дискурсами, але історія гармонії проживання юдеїв з їхніми корінними сусідами має нарешті заговорити у відроджених об’єктах історико-культурної спадщини де-факто, аби вороги тієї святої спільної пам’яті нарешті би це усвідомили. На жаль, замість цього щоранку з цієї святої території вивозять міхи з порожніми пляшками від алкоголю, на стінах з впертою запланованою періодичністю з’являються антисемітські написи…».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*