Учасники АТО під Львівською міськрадою вимагатимуть квартири – замість разової допомоги

понеділок, 6 серпня, 2018, 17:11 Львів

Учасники АТО під Львівською міськрадою вимагатимуть квартири – замість разової допомоги

7 серпня 2018 року о 11 год. 00 хв. учасники бойових дій на Сході України виходять на мітинг під стінами будівлі мерії Львова із вимогами забезпечити повноцінним житлом бійців АТО – замість надання їм одноразової допомоги, розміром 100 тис. грн.

Про це IA ZIK повідомили організатори.

До участі долучаються громадські та волонтерські організації Львівщини, керівник організації учасників АТО «Справедливість» Тарас Костанчук.

На думку організаторів мітингу, матеріальна допомога у 100 тис. грн. на сьогодні не відповідає ринковій вартості землі у Львові, а тим паче – нерухомості, і є занадто малою для істотного покращення соціально-побутових чи матеріальних умов українських захисників.

У мерії пишаються, що це унікальний приклад такої допомоги в Україні, не згадуючи, що за пропонований відкуп землю у Львові придбати неможливо. Кількість земельних ділянок, яка виділяється місцевою владою, є недостатньою.

«Ми хочемо, щоб мер Львова Андрій Садовий забезпечив українських бійців квартирами у Львові, або ж у передмісті Львова, а не надавав їм одноразову «відмашку», яка по-суті не дозволяє купити житло, або ж придбати земельну ділянку. Середня вартість житла у Львові сьогодні коливається у районі $ 20-35 тис., що втричі більше за запропоновану Садовим допомогу», – пояснює один із організаторів акції, голова ВПО «Воля» Руслан Фігель.

На його думку, захисники України мають бути забезпечені соціальним житлом, вони не повинні бігати із довідками, доводячи те, що є учасниками АТО, вистоюючи у чергах, або ж місяцями чекати на вирішення їхніх житлових проблем.

Учасники акції протесту вважають, що запропонована міською владою Львова програма покращення соціально-побутових умов АТОшників не відповідає економічним реаліям. Вона потребує доопрацювання та суттєвих змін.

«Ми бачимо декілька варіантів, зокрема: слід збільшити розмір допомоги до 400 – 500 тис. грн., що відповідає ринковій вартості житла у Львові. Також ми вважаємо, що влада Львова має розпочати будівництво багатоповерхових житлових комплексів із подальшим безкоштовним забезпеченням квартирами у таких будівлях. Бійцям АТО має надаватися вибір: або взяти адекватну до ринкової вартості житла матеріальну допомогу, або ж отримати готову квартиру. Також окреме питання, яке слід сьогодні забезпечити владою Львова, – безкоштовна м дична та психологічна реабілітація бійців АТО», – пояснює Фігель.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*