Тернопіль відзначає річницю народження першого українського бургомістра

Тернопіль відзначає річницю народження першого українського бургомістра

Сьогодні, 19 березня, у Тернополі відзначають 180 річницю з дня народження першого бургомістра-українця, громадського діяча, письменника та перекладача Володимира Лучаківского.

У міській раді нагадали тернополянам про постать Лучаківського, за часів якого місто зробило значний крок у власному розвитку.

Він народився 19 березня 1838 року на Львівщині. Маленьким хлопчиком переїхав у село Довжанку Тернопільського району, де його батько був парохом. У 24 роки став єдиним адвокатом у Тернополі, а 1896 року – першим бургомістром-українцем.

«Лучаківський ініціював зведення електростанції, прокладення водогону і каналізаційної системи, розробив парк відпочинку. За Лучаківського у Тернополі почали будувати вулиці за європейським зразком. Вже тоді Тернопіль став не географічно, а насправді важливим європейським містом», – йдеться у зверненні міського голови Сергія Надала.

Володимир Лучаківський був не лише добрим бургомістром, а й поетом і драматургом. Для аматорського театру «Руська Бесіда» він переклав близько 20 п’єс, що свого часу були головним репертуаром українського театру в Галичині, писав комедії, оповідання та видав друком «Причинок до етнографії галицького Поділля».

Також Володимир Лучаківський був активним громадським діячем та лідером української громади Тернополя. Очолював товариство «Руська бесіда», філію «Просвіти», став засновником багатьох українських культурних установ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Дякуємо : zik.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*