Пластовий загал святкує День Першої пластової присяги

середа, 11 квітня, 2018, 17:42 Львів

Пластовий загал святкує День Першої пластової присяги

У суботу, 14 квітня 2018 року, з 09.30 у Львові відбудеться «День Першої пластової присяги». Святкування відбуватимуться у церкві святих Ольги і Єлизавети (площа Кропивницького, 1), на вул. Шептицьких, 16, на площі перед пам’ятником І. Франку, на Личаківському цвинтарі та у Львівському історичному музеї (площа Ринок, 6).

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Організаторами заходу є Станиця Львів Пласту Національної скаутської організації України та 9-ий курінь УСП імені Софії Фредро-Шептицької «Одержимі» спільно з управлінням молоді та спорту Львівської міської ради. На проведення заходу з міського бюджету м. Львова виділено фінансову підтримку в сумі 9 000 гривень.

«Цього року наймолодші та старші пластуни матимуть окрему програму святкувань протягом цілого дня, однак о 12.30 вони разом зберуться на площі біля пам’ятника Іванові Франкові для спільного проведення урочистих церемоній. Участь у святковій збірці візьмуть понад 1200 пластунів», – про це повідомив голова Львівського осередку Пласту Матвій Дух.

У квітні 1912 року перші гуртки присягнули на вірність Богу та Україні, чим дали поштовх для розвитку організації аж на понад сотню років. Цього року весь пластовий загал відзначатиме 106-у річницю від дня складання Першої пластової присяги. Ця подія дає нам можливість зустрітись зі старими друзями, надихнутися атмосферою особливих церемоніалів, а найголовніше, ми нагадуємо іншим і перш за все собі, що є членами організації, яка з кожним днем виховує та вишколює нове покоління свідомих та активних українців, дає поштовх для розвитку не лише самих себе а й своєї Батьківщини.

Розпочинається святкування з літургії у храмі св. Ольги і Єлизавети. Звідти колони пластунів рушать до площі перед університетом ім. Франка, де відбуватиметься відкриття заходу, на якому багатьом пластунам вручать подяки та нагороди за плідну працю для громади та ПЛАСТу, переведуть на нові ступені юнаків та юначок, а також заслухають вітальну промову міського голови. Потім пластуни вирушать на Личаківське кладовище, де вшанують пластунів, що не зламали своїх присяг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*