На Прикарпатті відкриють відновлену найбільшу повстанську криївку

На Прикарпатті відкриють відновлену найбільшу повстанську криївку

У неділю, 20 травня, в урочищі Плаєк біля села Гриньків, що на Рожнятівщині, відбудеться урочисте відкриття відновленої повстанської криївки, де загинуло дев’ятеро підпільників.

Ще з літа 2017 року тут тривали роботи з її відновлення. Ініціаторами виступило Рожнятівський осередок товариства «Меморіал». Матеріалами допоміг Осмолодський лісгосп. Відкрити для туристів її планували ще у жовтні минулого року. Втім, через поганий стан дороги, офіційне відкриття довелось відкласти, – повідомляє «Бліц-Інфо».

За словами керівника комунпідприємства «Пам’ять», історика Василя Тимківа, цю криївку можна назвати найбільшим відновленим повстанським сховком в Україні. Також в певній мірі можна назвати унікальним запасний вихід з криївки, адже його довжина становить понад 20 метрів.

«Відновлений вихід трохи менший, аніж був насправді, тим не менш, його довжина сягає повних 25 метрів. Власне ним і вийшли підпільники, але й там на них чекали. Восени 1947 року на тому місці від рук енкаведистів через зрадника загинуло дев’ятеро із десяти повстанців, що були у бункері», – зауважує Тимків.

Відкриття такого нового історико-туристичного об’єкту відбудеться вже у неділю, 20 травня о 12 годині.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Дякуємо : zik.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*